Tym razem, po zwiedzeniu Drukarni „Edytor” w Dzierżoniowie i firmy meblarskiej „Kuchnie z drewna” w Uciechowie uczniowie zwiedzili przedsiębiorstwo w Tuszynie zajmujące się produkcją elementów wyposażenia stajni, obór i chlewni. Zakład sprzedaje swoje produkty na terenie całej Unii Europejskiej, Szwajcarii i Półwyspu Skandynawskiego, a odbiorców ciągle przybywa.

Pan Jarosław Garbacz starał się jak mógł, aby przekazać swoją wiedzę

i doświadczenie „młodym przedsiębiorcom”. Pokazywał i omawiał zasady działania różnych urządzeń, pras hydraulicznych, spawarek. Pracownicy obsługujący poszczególne maszyny demonstrowali ich działanie wykonując elementy ogrodzeń. Uczniowie mogli przymierzyć ubranie robocze spawacza,

a chętni chłopcy przeszli krótki kurs spawania oraz obsługi wózka widłowego pod czujnym okiem instruktora.

W trakcie zwiedzania poznaliśmy cały proces produkcji firmy, od przywiezienia stali z huty, poprzez jej obróbkę, aż do wykonania produktu finalnego i załadunku na „tiry”.

Następnie pan Jarosław zaprowadził nas do biura, gdzie z kolei ożywiły się dziewczynki. Mogły tutaj porozmawiać z przemiłymi paniami z sekretariatu i księgowości o charakterze ich pracy. Zwiedziliśmy też ważny dział handlu zagranicznego, gdzie powitał nas pan Krzysztof, a wychowawca klasy  nie omieszkał zwrócić uczniom uwagi na znaczenie i potrzebę nauki języków obcych.

Na koniec wycieczki uczniowie zostali obdarowani przez pana Garbacza i panie z biura upominkami.

Dziękujemy.