Wyprawa była jednym z działań naszej szkoły związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zdobywając Szczytną spełniliśmy turystyczny zwyczaj położenia kamienia na szczycie. Satysfakcja była duża, bo choć nie biegliśmy – w bardzo dobrym czasie weszliśmy na górę. Może dlatego, że po zejściu czekało nas rozpalanie ogniska i pieczenie kiełbasek.

Jeszcze jedna tradycja była dziś naszym udziałem – palenie marzann, które przygotowaliśmy na pierwszy dzień wiosny. Lecz kiedy kalendarzowa wiosna nastała – dobrej pogody nam nie dała. Więc w dzisiejszym słonecznym dniu dokonaliśmy symbolicznego pożegnania zimy.

Lekko zmęczeni, pachnący dymem, nieco zakurzeni, ze śladami pieczonych przysmaków na twarzach pieszo wróciliśmy do szkoły.

Sprawdziliśmy naszą kondycję,  okazało się, że nie jest źle, więc teraz planujemy wycieczkę na Ślężę.