Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Kierownik schroniska, Pani Jadwiga opowiedziała w jaki sposób pieski dostają się do schroniska i jak przebiega opieka nad nimi. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia boksów, w których przebywają zwierzęta oraz gabinetów weterynaryjnych.  Mieli też okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska. Na zakończenie jeszcze pamiątkowe zdjęcie w plenerze, oczywiście z pupilem, który wyglądał na zadowolonego.  Szóstoklasiści otrzymali podziękowanie oraz pamiątkowe kalendarzyki. Mamy nadzieję, że uczniowie z naszej szkoły nie poprzestaną na tej akcji, ponieważ wiedzą, że zwierzętom potrzebna jest pomoc. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla psów.