Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”

Jan Paweł II

Wycieczka do schroniska AZYL

W środę 31.10.2018r. uczniowie klasy VI A odwiedzili schronisko dla zwierząt „AZYL” w Dzierżoniowie. Wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsca w zbiórce karmy dla psów. Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 260 kg karmy (klasa VI A – 85 kg).

Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Kierownik schroniska, Pani Jadwiga opowiedziała w jaki sposób pieski dostają się do schroniska i jak przebiega opieka nad nimi. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia boksów, w których przebywają zwierzęta oraz gabinetów weterynaryjnych.  Mieli też okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska. Na zakończenie jeszcze pamiątkowe zdjęcie w plenerze, oczywiście z pupilem, który wyglądał na zadowolonego.  Szóstoklasiści otrzymali podziękowanie oraz pamiątkowe kalendarzyki. Mamy nadzieję, że uczniowie z naszej szkoły nie poprzestaną na tej akcji, ponieważ wiedzą, że zwierzętom potrzebna jest pomoc. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla psów.