Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”

Jan Paweł II

Narodowe Czytanie 2019 w Tuszynie

Dnia 6 września 2019 roku w naszej szkole uczniowie klas 4 - 8 mieli możliwość wysłuchania noweli Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Wydarzenie to odbyło się w ramach VIII edycji akcji Narodowe Czytanie, która przeprowadzana jest pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku zaproszono wszystkich do lektury ośmiu nowel polskich.

Lektorami, którzy zaprezentowali nam tekst Prusa byli kolejno: Hanna Wszół – uczennica klasy 6a, p. Marek Chmielewski – wójt Gminy Dzierżoniów, Oliwier Kukla – uczeń klasy 5, p. Gabriela Dzwolak – polonistka z naszej szkoły oraz p. Elżbieta Kędzierska – Dydo – dyrektor SP w Tuszynie. Wszyscy zebrani z uwagą, ciekawością i w głębokiej ciszy wysłuchali utworu znanego polskiego prozaika, a czytających nagrodzili gromkimi brawami.

Organizatorki

Renata Idzik

Monika Adamska-Tchoryk